Svetová výstava Bratislava 2009World Dog Show 2009 Bratislava 10.10.2009  

Rozhodca:      Kamisato Hiroshi, JAP 
Počet :           75 prihlásených
Trieda:           otvorená
Titul:              CAC, CACIB, BOB
                       Svetový víťaz 2009
                       BOG II FCI  IV.miesto

 Fotogaléria  TU  a  video TU

Táto prestížna výstava v našich výstavných plánoch pôvodne vôbec nefigurovala, ale tesne pred koncom prvej uzávierky nás opäť prehovorili naše priateľky Leonka a Verunka, že takú príležitosť si nemôžeme nechať  ujsť  a určite sa musíme prihlásiť. Nebola som veľký fanúšik výstav, ale napokon zvedavosť nad tým, ako posúdi Semira rozhodca z Japonska - krajiny pôvodu, prekonala moje obavy a my sme Semču prihlásili. Očakávali sme veľmi silnú konkurenciu, ktorá sa potvrdila hlavne v triede šampiónov. Vedeli sme, že aj v ostatných triedach bude ťažké sa presadiť  a dúfali sme, že Semir získa aspoň známku výborná. Podľa predbežných zoznamov prihlásených psov sa potvrdilo, že výstavy sa zúčastnia veľmi kvalitní jedinci a tak sme s pokorou čakali ako sa náš pes pod vedením dvornej handlerky Leonky predvedie. 
Musím priznať, že vystavovatelia mali veľmi stiesnené podmienky a organizátorom sa vôbec nepodarilo zabezpečiť pre zúčastnených ani návštevníkov príjemné prostredie. Kruhy boli natlačené jeden na druhom, uličky úzke a miesto pre vystavovaných psov veľmi obmedzené. No a návštevníci sa museli predierať medzi vystavovateľmi a ich miláčikmi.
Kým prišlo na rad posudzovanie triedy „otvorená“, takmer som nevnímala, čo sa v kruhu odohráva. No keď začal japonský rozhodca posudzovať  Semira, s napätím sme ho sledovali. Pán rozhodca si pozorne prezrel chrup, potom chrbát a líniu nôh, hrudník a napokon sledoval Semira v pohybe. Po Semirovi nastúpili na posúdenie ďalšie psy. Všetci spolu sa predviedli v pohybe a keď rozhodca ukázal na Semira, vôbec som v danej minúte nechápala, že vlastne vyhral svoju triedu. Res.CAC získal BON´YARI BIRENGO. Nasledovalo posudzovanie triedy Šampiónov, v ktorej zvíťazil  OCTOPUS ICHIDO NI FUTÁTSU. CURU JAPAN DOG našej priateľky Verunky skočil na krásnom treťom mieste. GRATULUJEME!!!  A teraz prišla tá najnapínavejšia chvíľa, kedy sa rozhodovalo o tilule, kvôli ktorému mnohí vystavovatelia pricestovali na výstavu. Do výberu o svetového víťaza nastúpili víťazi medzitriedy, triedy otvorenej a triedy šampónov. Boli sme napätí, keď si rozhodca psov znovu prehliadal. Po predvedení v pohybe, bez váhania ukázal na Semira. A aby toho nebolo dosť, s Verunkou si Semir vybehal ešte aj víťaza plemena BOB. Leonka predvádzala Cecilku, preto sa Semira ujala Verunka. Semir sa rád predvádza a s Verunkou mu to išlo tiež výborne. Ten deň udelil pán rozhodca veľa známok dobrá a veľmi dobrá a ja som si vôbec neodvážila dúfať, že v tak silnej konkurencii, sa Semirovi podari zvíťaziť. Čakali sme, že sa mu podarí získať známku výborná, ale jeho víťazstvo predbehlo naše očakávania a to sme ešte netušili, že v konečných finálových súťažiach skončí Semir na 4.-tom mieste, teda BIG FCI 2  miesto IV.
Po posudzovaní psov nastúpili fenky a my sme držali palce mladučkej Cecille Moon Birengo, ktorá nakoniec vyhrala triedu a stala sa aj Junior Svetový víťaz. Vo finálových súťažiach sa umiestnila na 2.mieste teda BOG FCI 2 miesto  II. Leonko  GRATULUJEME!!!

Posudok CChinki Devoted Friend : Hlava veľmi dobrá, pohyb elegantný aj kondícia, balanc tela excelentný, krk a chrbát veľmi silný.
Výsledky plemena TOSA INU nájdete tu

 
 
 

                                                                             späť

Created by DeNAX